کاربرد دیجیتال ساینیج در دولت

آگوست, 2019 بدون نظر دیجیتال ساینیج, کاربرد دیجیتال ساینیج

به مناسبت هفته دولت می خواهیم کاربرد دیجیتال ساینیج را در دولت و به تبع سازمان های زیر نظرش را بررسی نماییم.

دولت

با توجه به تعریف های متعدد از دولت معنای دولت در این مقاله رئیس جمهور و وزیران آن نمی باشد. بلکه هم نظر با تعریفی که سازمان های خصوصی از دولت می نمایند ، یعنی بخشی از حکومت که شامل نهاد های مذهبی و مدنی نمی شود .

با توجه به این تعریف دامنه دولت از شخص اول آن شروع می شود تا کلیه کارمندان و حتی بازنشستگانی که در یکی از ارگان های رسمی فعالیت دارند و یا داشته اند.

دولت ها در هر کشوری ارکان و چینش متفاوتی دارند ولی آنچه در آن ها یکسان است سازمان یافته بودن آن و سیر قدرت به ضعف است یعنی تسلط مقام اول کشور بر همه و همین طور به پایین تسلط نسبت به کارمندان زیر دست کم می شود.

دولتی را می توان قدرتمند دانست که دارای ارتباطات قوی و هماهنگ با یک دیگر باشد و همچنین رابطه خود را با افرادی از جامعه که شامل دولت نیستند مانند کشاکرزان یا سازمان های خصوصی حفظ نماید

دیجیتال ساینیج

دیجیتال ساینیج به معنای مدیریت چندین نمایشگر از یک سیستم مرجع برای امور مختلف می باشد.

از دیجیتال ساینیج ها می توان به عنوان بروز ترین سیستم در کشور های پیشرفته برای ارتباط های درون سازمانی و برون سازمانی نام برد.

در گذشته سازمان ها تابلو هایی داشتند و کاغذ و پوستر های تبلیغاتی و اطلاع رسانی خود را بر روی آن می چسباندند ولی اکنون دیجیتال ساینیج بهترین جایگزین آن شده است.

و علاوه بر آن دیجیتال ساینیج می تواند باعث ارتباط چندین سازمان با یک دیگر شود یعنی اگر در گذشته تنها کاغذ را بر روی تابلو اعلانات می چسباندید و تنها مخاطب آن کسانی بودند که از جلوی آن رد می شدند این بار اطلاعیه را درون سیستمی قرار می دهید که مخاطبان آن ممکن است در هر کجای سازمان و یا حتی بیرون سازمان و یا در دیگر سازمان باشند.

ارتباط دیجیتال ساینیج و دولت

همانطور که گفته شد دولت ها برای قدرتمند شدن نیاز به نیاز به ارتباطات بیشتر درون سازمانی و برون سازمانی دارند و همچنین دیجیتال ساینیج به عنوان مدرن ترین شیوه ارتباطی درون سازمانی معرفی شد لذا یکی از مناسب ترین و لازم ترین سیستم های مورد نیاز دولت را می توان دیجیتال ساینیج نامید.

مزایای دیجیتال ساینیج در سازمان های دولتی
  • کاهش هزینه چاپ
  • صرفه جویی در نیروی انسانی
  • افزایش مخاطب اطلاعیه
  • بالا رفتن فهم محتوا (زیرا به صورت داینامیک ، فیلم و رنگی پخش خواهد شد)
  • ارتباط چندین نمایشگر
  • مدیریت جامع

 

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *