حذف کردن آیکون Recycle Bin در ویندوز 10

جولای, 2018 بدون نظر آموزش ویندوز, نرم افزار

حذف کردن آیکون Recycle Bin در ویندوز 10

 

حذف کردن آیکون Recycle Bin به آسانی قابل انجام نیست، اما تصمیم گیری برای حذف آن قطعاً نیازی به فکر کردن ندارد. حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید آیکون Recycle Bin را از دسکتاپ حذف کنید ولی متوجه شده‌اید که این کار را نمی‌توان به سادگی دیگر آیکون‌های دسکتاپ انجام داد. در این مطلب به شما یاد خواهیم داد که چگونه این آیکون را از روی دسکتاپ حذف کنید.
در ابتدا ممکن است از خودتان بپرسید که چرا حذف کردن این آیکون امری بسیار مهم است. در جواب باید بگوییم که حذف این آیکون کاربران را قادر می‌سازد تا دسکتاپ را به طور کامل خالی نگه دارند و جلوه‌های مختلفی در دسکتاپ بدست آورند، که می‌توانید در اسکرین شات زیر نیز ببینید.

همانطور که در این عکس میبینید، تمام ابزارهای ضروری و مورد نیاز در Taskbar قرار داده شده‌اند و از عکس پس زمینه‌ی زیبای دسکتاپ می‌توان بدون آیکون‌های اضافی لذت برد.
به طور معمول، برای حذف کردن یک آیکون در دسکتاپ ویندوز 10 کافی است روی آن آیکون کلیک راست کنید و گزینه‌ی Delete را انتخاب کنید، یا این که آیکون را انتخاب کرده و کلید Delete در صفحه کلید را فشار دهید. ولی این کار را نمی‌توان با Recycle Bin انجام داد چرا که به طور پیش فرض گزینه‌ی Delete از منوی کلیک راست و هم کلید Delete روی صفحه کلید برای آیکون Recycle Bin غیر فعال است. و البته غیر فعال بودن گزینه‌ی Delete کمی مسخره به نظر می‌رسد، چرا که هنوز راهی برای حذف کردن این آیکون وجود دارد ولی کمی پیچیده‌تر است و همانند یک آیکون معمولی در دسکتاپ نمی‌توان آن را به صورت مستقیم انجام داد.
همانطور که در اسکرین شات زیر می‌بینید، در منوی کانتکست آیکون Recycle Bin گزینه‌ی Delete را نمی‌توان مشاهده کرد، به این دلیل که به طور پیش فرض گزینه‌ی Delete برای این آیکون حذف شده است.
وقتی که در ویندوز 10، Control Panel و اپلیکیشن Settings یک پارچه شدند، مایکروسافت تمام تنظیمات مربوط به این آیکون را نیز به اپلیکیشن Settings منتقل کرد و فقط در این اپلیکیشن می‌توان تنظیمات مربوطه را یافت.
و بار دیگر می‌گوییم که مایکروسافت حذف این آیکون را امری ساده نکرده است و به جای آن، کاربران را به حال خود گذاشته تا خودشان در تمام منوی‌های اپلیکیشن Settings به دنبال تنظیمات مربوط به آن بگردند و Recycle Bin را از دسکتاپ حذف کنند. علاوه بر آن، جست و جو کردن عبارت Recycle Bin در اپلیکیشن Settings فاقد نتیجه است.
در این مطلب به شما آموزش خواهیم داد که چگونه این آیکون را در نسخه‌ی Home و Pro حذف کنید.

نسخه‌ی Home ویندوز 10

در تمام نسخه‌های ویندوز 10 (Home ،Education ،Enterprise و Pro) حذف کردن آیکون Recycle Bin کار زیاد سختی نیست، تنها باید به قسمت مربوط به آن در اپلیکیشن Settings بروید.
برای دسترسی به تنظیمات مربوط به این آیکون، به مسیر زیر در اپلیکیشن Settings بروید:
Settings > Personalization > Themes > Desktop Icon settings
پس از آن، تیک گزینه‌ی Recycle Bin را بردارید و دیگر آیکون آن در دسکتاپ نمایش داده نمی‌شود. به خاطر داشته باشید که این کار باعث حذف شدن کلی Recycle Bin از ویندوز نمی‌شود و تنها آیکون دسکتاپ آن غیر فعال می‌شود.
اگر دقت کنید، پنل Desktop Icon Settings دارای ظاهر و پیکربندی همانند نسخه‌های قبلی ویندوز است، به این معنی که این پنل جزء قسمت‌هایی از ویندوز است که مایکروسافت هنوز به طور کامل به اپلیکیشن Settings منتقل نکرده است. حفظ کردن ظاهر قدیمی در این پنل نیز می‌تواند یکی از دلایلی باشد که این گزینه در جایی با دسترسی راحت‌تر قرار نگرفته است، ولی امیدواریم که این مورد در رد استون 5 رفع شود با این که در هیچ کدام از بیلدهای پیش نمایش این به‌روزرسانی هیچ تغییری در این زمینه صورت نگرفته است. رد استون 5 به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10 است که پاییز امسال برای این سیستم عامل منتشر خواهد شد.

نسخه‌ی Pro ویندوز 10

 

در سیستم‌هایی که دارای نسخه‌ی Pro ویندوز 10 هستند، روشی دیگر برای حذف آیکون Recycle Bin نیز وجود دارد. در نسخه‌ی Pro، کاربر Administrator می‌تواند آیکون Recycle Bin را طوری حذف کند که کاربران Standard قادر به بازگرداندن آن نباشند.
این کار را می‌توان با استفاده از ویژگی Group Policy در نسخه‌ی Pro انجام داد و البته برای فعال سازی آن ابتدا باید از Group Policy Editor استفاده کرد. برای اجرا کردن آن، ابتدا باید وارد یک حساب Administrator شوید.
پس از ورود به حساب Administrator، کلیدهای Windows + R را فشار دهید و در پنل Run، عبارت gpedit.msc را وارد کنید. راه دیگر برای دسترسی به Group Policy Editor، وارد کردن نام آن در منوی استارت و اجرای آن از همان جا است. پس از وارد شدن به Group Policy Editor به این مسیر بروید:
User Configuration > Administrative Templates > Desktop > Remove Recycle Bin icon from Desktop
روی گزینه‌ی Remove Recycle Bin icon from Desktop دو بار کلیک کنید تا پنلی دیگر برای شما باز شود. در پنل نمایش داده شده، گزینه‌ی Enabled را انتخاب کنید تا آیکون Recycle Bin از دسکتاپ حذف شود. روی OK کلیک کنید و دسکتاپ را Refresh کنید تا آیکون از دسکتاپ حذف شود. همانطور که در Group Policy Editor توضیح داده شده است، استفاده از این روش برای حذف آیکون Recycle Bin باعث می‌شود که Recycle Bin از File Explorer، اپلیکیشن‌هایی که از File Explorer استفاده می‌کنند و از پنل Open نیز به طور کامل حذف شود.
اگر که می‌خواهید آیکون Recycle Bin را بار دیگر به دسکتاپ بازگردانید، تنها کافی است که همین قدم‌ها را دنبال کنید، ولی به جای انتخاب گزینه‌ی Enabled، گزینه‌های Not Configured یا Disabled را انتخاب کنید.

 

منبع : winphone.ir

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *